Agregat malarski – co to jest? Do czego służy agregat malarski?

Agregat malarski – co to jest? Do czego służy agregat malarski?

Agregaty malarskie służą do malowania natryskowego. Wykorzystuje się je przede wszystkim podczas prac wykończeniowych i remontowych, na zewnątrz i wewnątrz budynków. Agregaty ułatwiają malowanie dużych powierzchni. Cenione są między innymi za wielofunkcyjność i możliwość pracy z różnymi preparatami. Można używać ich nie tylko do precyzyjnego i równomiernego pokrycia powierzchni farbą, ale również do bielenia ścian, sufitów i pni drzew, lakierowania niewielkich elementów czy renowacji blachodachówki. Wykorzystanie agregatu malarskiego podczas zajęć remontowych czy gospodarczych zdecydowanie przyspieszy i usprawni pracę.

Agregat do malowania natryskowego – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniej maszyny zależy od kilku czynników. Agregaty hydrodynamiczne dzielą się na dwa rodzaje: tłokowe oraz membranowe. Pierwsze z nich są zasilane przez silnik elektryczny, spalinowy lub sprężarkę pneumatyczną. Mają większą moc i są bardzo wydajne. Drugie natomiast cechują się łatwością w obsłudze i prostą budową, dzięki czemu rzadko się psują. Są mobilne, dlatego świetnie będą nadawały się do prac wewnątrz i na zewnątrz budynku. Agregaty malarskie membranowe to również opcja zdecydowanie tańsza. Przy wyborze należy zatem zastanowić się, przy jakich pracach i gdzie będziemy używać agregatu.

Agregat malarski Graco

Dużą popularnością cieszą się tworzone przez amerykański koncern agregaty malarskie Graco. Modele proponowane przez Graco wyposażone są w poręczną ramę, która pozwala na malowanie natryskowe prosto z pojemnika z farbą, dzięki czemu malowanie ścian jest szybsze. Gwarantują dużą wydajność i wygodę podczas prowadzenia prac wykończeniowych. Posiadają również pompę zbudowaną z modułowych elementów, dlatego można ją łatwo konserwować i w razie potrzeby naprawić w miejscu prowadzenia prac.

Agregat malarski Wagner

Na rynku świetnie radzi sobie również firma Wagner, która oferuje zaawansowane i proste w obsłudze maszyny. Proponują urządzenia zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalnych firm remontowych. Wykorzystują najnowsze technologie, gwarantując przy tym długi czas eksploatacji maszyny. Produkowane przez firmę Wagner urządzenia umożliwiają nakładanie różnego rodzaju powłok lakierniczych czy malarskich.

Proponowany przez polskie i zagraniczne koncerny wybór różnych modeli agregatów do malowania jest naprawdę szeroki. Z pewnością każdy klient znajdzie dla siebie maszynkę, która będzie dostosowana do jego oczekiwań.

 

Author: avastudio.com.pl