Lampki na choinkę

Nieodłącznym elementem każdych świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Drzewko może być żywe lub wykonane z tworzywa. Niektórzy uwielbiają ogromne, rozłożyste choinki, inni zaś preferują skromniejsze drzewka. Ubieranie choinki to bardzo indywidualna kwestia i zależy od wyobraźni ubierającego. Większość świątecznych drzewek nie obędzie się natomiast bez lampek. Lampki na choinkę nadają drzewku blasku i odrobiny magii.
Wybierając światełka choinkowe kierujmy się przede wszystkim ich bezpieczeństwem użytkowania. Warto podczas zakupów w sklepie poprosić sprzedawcę o włączenie ich. Lampki choinkowe powinny być umocowane do dobrej jakości kabla. Zbyt cienki może ulec przetarciu i zniszczeniu. Nieszczelność przewodu może doprowadzić do pożaru. Lampki na choinkę mogą mieć też regulację, która zmienia natężenie i częstotliwość światełek. Zbyt ostre, intensywnie migające światełka choinkowe mogą drażnić i powodować zmęczenie wzroku. Jeśli mamy zwierzęta takie lampki na choinkę mogą powodować u nich niepokój bądź agresję.

 
Światełka choinkowe mogą przybierać różne kształty. Obecnie bardzo modne są lampki choinkowe w stylu retro. Przypominają one kształtem małe świece, jakie dawniej umieszczano na drzewku.
Aby bezpiecznie korzystać z lampek musimy pamiętać, aby lampki choinkowe odłączyć od prądu podczas nieobecności w domu. Włączone na kilkanaście godzin mogą spowodować awarię instalacji świetlnej lub być przyczyną iskrzenia.
Zdarza się, że pojedyncze światełka choinkowe psują się. Nie wyrzucajmy wówczas całego sznura lampek. Czasami wystarczy, że kupimy pojedyncze lampki choinkowe, na sztuki. Wtedy zepsute elementy zastępujemy nowymi.
Kiedy nasze lampki choinkowe zepsuły się całkowicie, nie wolno wrzucać ich do śmieci komunalnych. Należy umieścić je w pojemniku na elektrośmieci, tak aby nie zatruwały środowiska.

Author: avastudio.com.pl