Fundusze na nieruchomości

Marzy ci się zakup własnego mieszkania albo domu? Zastanawiasz się, w jaki sposób przebiega cały związany z tym przedsięwzięciem proces i jak najlepiej się do niego przygotować? Od czego zacząć?

Na początek – kwestie finansowe

Niestety z zakupem nieruchomości wiąże się nie tylko mnóstwo formalności, istotnych decyzji, które należy podjąć, a często także stresu, ale też spory wydatek. Zanim przejdziesz do poszukiwania wymarzonego lokalu dokładnie oceń swoje finansowe możliwości. W dzisiejszych czasach mało kto dysponuje na tyle dużymi oszczędnościami, aby mieszkanie czy też dom zakupić za gotówkę. Pomocną alternatywą jest w tym wypadku kredyt hipoteczny, który ma w swej ofercie większość banków. Kredyt hipoteczny to nic innego jak pożyczka, którą kredytobiorca zaciągnąć może w banku na rzecz zakupu nieruchomości bądź jej budowę. To, na ile pieniędzy może liczyć kredytobiorca uzależnione jest od jego zdolności kredytowej. To właśnie to zagadnienie dostarczyć może sporo kłopotów. Często zdarzyła się bowiem sytuacja, w której osoba zainteresowana zakupem lokalu mieszkalnego opierała swą wiedzę odnośnie swej zdolności kredytowej wyłącznie na informacjach, jakie wyczytać można w Internecie – na stronach banków czy w popularnych kalkulatorach kredytowych. Następnie, dopiero wtedy, gdy znalazła odpowiedni lokal, podpisała umowę przedwstępną i wpłaciła zaliczkę czy zadatek składała wniosek kredytowy, który został odrzucony.

 

Skutkowało to nie tylko zerwaniem umowy i brakiem możliwości zakupu wymarzonego domu, ale też stratą wpłaconych już pieniędzy. Aby tego uniknąć warto wybrać kilka interesujących nas ofert kredytowych i umówić się na omówienie szczegółów bezpośrednio w banku. Doradcy zadadzą nam szereg niezbędnych pytań i na podstawie naszych odpowiedzi przedstawią nam naszą zdolność kredytową, a jednocześnie wysokość i warunki kredytu hipotecznego, który bank będzie skłonny nam przyznać. Kiedy wiemy już, jaką kwotą dysponujemy – zalicza się do niej zarówno oszczędzona przez nas gotówka, czyli tak zwany wkład własny, jak i kwota kredytu hipotecznego, przejść możemy do poszukiwania odpowiedniej nieruchomości. Dodatkowo pamiętać należy o tym, że sam koszt mieszkania, domu czy działki to jeszcze nie wszystko. Z formalnościami, których załatwienia nie unikniemy wiążę się szereg dodatkowych opłat. Ponadto zwykle zakup wieńczony jest mniejszym lub większym remontem, który także pochłonąć może spore wydatki. Niezbędne okazać się mogą także zakupy wyposażenia – sprzętów agd i rtv, mebli czy dekoracji.

Gromadząc środki na zakup, budowę warto skorzystać z gotowych inspiracji projektów domów: http://www.slonecznedomy.pl/projekty/wszystkie-projekty Może okaże się że zmiana pomysłu – radykalnie wpłynie na zmiane kosztów budowy domu.

Author: avastudio.com.pl