Jak pies z kotem, czyli w mieszkaniu ze zwierzętami

Zawsze marzyłeś o posiadaniu dodatkowego futrzanego domownika? Myślisz, że niewielkie mieszkanie jest przeszkodą, a zwierzę będzie się męczyć? Przedstawiamy kilka porad, które rozwieją Twoje wątpliwości.

Pies w mieszkaniu. Jakie rasy wybierać?

Niewielka powierzchnia mieszkania ogranicza naszego czworonożnego przyjaciela. Pamiętajmy, że najczęściej psy przesiadują pół dnia same w domu, podczas naszej pracy. Owszem, nawet duże psy są elastyczne i potrafią dostosować się do małych pomieszczeń, jednak istnieją rasy, dla których niewielka przestrzeń nie stanowi żadnego problemu. Do mieszkania w bloku doskonale nadają się: Maltańczyki, Pinczery Miniaturowe, Yorki czy Pudle. Są to psy nie tylko niewielkich rozmiarów, ale łatwe do nauki. Nie posiadają tak dużej chęci dominacji, dlatego mieszkanie czy dom nie zostanie zniszczone.

Kot, czyli idealne zwierzę do mieszkania w bloku

Koty od tysięcy lat towarzyszą człowiekowi. Doskonale odnajdują się w każdych warunkach, również w małym mieszkaniu w bloku. Kot jest idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych ludzi, którzy większość dnia spędzają w pracy. Koty są ciche, bezproblemowe oraz wymagają mniej opieki niż psy. Już sam fakt, załatwiania do kuwety jest dla nas sporym ułatwieniem. Koty bez większych problemów zaakceptują nowego kota, co jest dobrym argumentem dla ludzi kochających zwierzęta.

A może królik, chomik lub żółw?

Zarówno pies i kot oprócz wydzielonej przestrzeni tylko dla siebie, korzystają również z naszej. Potrzebują być blisko człowieka, dlatego przemieszczają się po domu razem z nami. Małe zwierzęta domowe takie jak: chomiki, króliki, myszoskoczki czy żółwie wymagają własnego ekosystemu, aby prawidłowo funkcjonować. Zwierzęta te znajdują się w jednym miejscu, dlatego mamy nam nimi pełną kontrolę. Żółwie są też doskonałym rozwiązaniem dla alergików, którzy maja problem z sierścią.

Przemyśl to dokładnie. To decyzja nawet na całe życie!

Podejmując decyzje o wyborze zwierzaka, dokładnie to przemyśl. Decydując się na zwierzę musisz pamiętać, że stajesz się za nie odpowiedzialny, niezależnie od tego czy jest to pies, kot czy rybka. Psy i koty żyją kilkanaście lat, za to żółwie nawet kilkadziesiąt! Rozważ kwestię wyjazdu na wakacje – zabierzesz pupila ze sobą, czy oddasz komuś pod opiekę? Jeżeli wynajmujesz mieszkanie zapytaj o zgodę na posiadanie zwierzęcia właściciela – niektórzy nie życzą sobie zwierząt z obawy na zniszczenia.

 

Author: avastudio.com.pl