Domowy sprzęt do ćwiczeń: 6 rzeczy, które musisz mieć!

Domowe siłownie są alternatywą dla ćwiczeń w specjalnych placówkach wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Wystarczy odrobina miejsca oraz początkowa inwestycja w odpowiedni sprzęt, która jednak szybko się zwróci. W końcu comiesięczna opłata karnetu na siłownię w ciągu kilku lat generuje ogromną sumę pieniędzy. Przedstawiamy 6 sprzętów do ćwiczeń dla początkujących, dzięki którym Twoja domowa siłownia będzie funkcjonalna i wygodna!

1. Ciężarki i hantle

Z pewnością ciężarki i hantle to podstawa każdej domowej siłowni. Warto mieć zarówno niewielkie hantle o wadze do kilku kilogramów, jak i gryf, na który możemy z czasem dokupywać obciążenie.

2. Ławeczka do ćwiczeń

Wystarczy niewielka ławeczka do ćwiczeń, na której będziemy mogli trenować zarówno mięśnie brzucha, jak i klatki piersiowej. Oczywiście, część ćwiczeń możemy wykonać na podłodze lub na macie, jednak ławeczka podnosi komfort i zapobiega błędom, które często popełniane są przez początkujących.

3. Drążek do ćwiczeń

Podwieszony lub rozporowy drążek do ćwiczeń zajmuje mało miejsca i jest wielofunkcyjnym urządzeniem do ćwiczeń mięśni ramion i przedramion, klatki piersiowej, brzucha, pleców, a nawet nóg. Przy jego wyborze należy pamiętać o tym, by posiadał właściwą dla naszej masy wytrzymałość. Jeśli mamy więcej miejsca możemy kupić bardziej profesjonalny – i droższy – drążek stojący, na którym będziemy mogli wykonywać znacznie więcej ćwiczeń.

4. Skakanka

Niegdyś skakanki kojarzyły się przede wszystkim z dziecięcymi zabawami, dziś chętnie wykorzystywane są do ćwiczeń wzmacniających i wytrzymałościowych. Podczas skakania ćwiczymy mięśnie nóg, rąk i pleców, poprawiamy naszą postawę, wzmacniamy całe ciało oraz rozwijamy szybkość i refleks.

5. Domowy atlas do ćwiczeń

Siłownie w domu zwykle są niewielkich rozmiarów – jeśli jednak dysponujemy wolnym pokojem, który w całości możemy poświęcić na stworzenie przestrzeni do ćwiczeń, warto przemyśleć zakup niewielkiego, podstawowego atlasu do ćwiczeń. Taki sprzęt jest stosunkowo drogi (ceny zaczynają się od 500zł), jednak przy jego pomocy możemy wykonywać ćwiczenia nawet z dużym obciążeniem.

6. Dodatkowe akcesoria

Dodatkowe akcesoria do ćwiczeń to m. in. mata do ćwiczeń na podłodze, obciążniki na nadgarstki i kostki, piłka do ćwiczeń pilates czy guma do rozciągania. Są to rzeczy, które zmieszczą się nawet w niewielkich domowych siłowniach, a sprawią, że ćwiczenia będą nie tylko bardziej efektywne, ale pozwolą na uatrakcyjnienie treningów.

 

Author: avastudio.com.pl