Designerski fotel na biegunach

Minimalistyczny trend w mieszkaniach, który panował przez ostatnie kilka lat, odchodzi na dalszy plan. Obecnie, projektanci kładą nacisk, nie na sterylne, białe wnętrza, ale na indywidualizm w pomieszczeniu. Fotel na biegunach, plakaty z wystawy bądź teatru, a także przedmioty z lat 60- tych wkradają się do łask.
Designerski fotel często jest wzorowany na modelach, właśnie z lat 60-tych lub 70- tych. Prostota wykonania, przytulność oraz drewno, to cechy rozpoznawcze mebli wypoczynkowych z lat sześćdziesiątych. Późniejsze trendy przynoszą feerię barw, geometrycznych wzorów i plastiku. Fotel bujany był i jest wciąż obecny w niemalże każdym stylu urządzania wnętrz.

 
W Prl-u modny fotel na biegunach, był przykryty owczą wełną. Zdarzało się, że był on wykonany przez zdolnego stolarza- amatora. W polskich teledyskach z tamtych lat bardzo często widzimy designerski fotel w tle.
Podczas szaleństwa skandynawskiej bieli i minimalizmu, fotel bujany był także śnieżnobiały lub wykonany z surowego drewna. Zazwyczaj ozdabiała go poducha w kolorze szarym lub popielatym.
Fotel na biegunach będzie gryzł się z industrialnym wnętrzem lub mieszkaniem w stylu glamour. Fotel bujany sprawdzi się w domu w stylu prowansalskim, leśnym, minimalistycznym i w każdym, które ma własny, niepowtarzalny charakter.

 
Zazwyczaj urządzamy mieszkanie, nie tak jak na ilustracjach pism wnętrzarskich. Dodajemy coś od siebie- pamiątki, cenne drobiazgi lub wyroby chałupnicze. Designerski fotel, także może się tam znaleźć.
Wydaje się, że nowy trend w urządzaniu i wzornictwie będzie kładł nacisk na niepowtarzalny charakter osób mieszkających w domu. Wprost przeciwnie do przemijających trendów, które tworzyły mieszkania- klony, bez krzty indywidualizmu i z pominięciem historii i osobowości domowników.

Author: avastudio.com.pl