Jak udekorować salon w stylu industrialnym?

Styl industrialny to aranżacja dla małych i dużych salonów w blokach czy domach jednorodzinnych. Przypominać ma dawne przestrzenie fabryczne. Docenia się w nim chłodny minimalizm i nonszalancję surowych wykończeń, które czynią odpowiednią kombinację i utrzymują optycznie poczucie przestrzeni.

Głównymi cechami stylu industrialnego są przede wszystkim surowość, prostota i minimalizm. Pomieszczenie, w którym styl industrialny będzie się najodpowiedniej prezentował, powinno być wysokie i charakteryzować się dużym metrażem oraz otwartą przestrzenią. Ale dzięki drobnym zabiegom nawet mały salon może pięknie prezentować się w stylu industrialnym.

Takie pomieszczenie cechować się będzie stonowaną kolorystyką obejmującą biel, czerń, szarość, w niektórych momentach przełamanymi czerwienią na przykład w postaci ściany wykonanej z cegły. Do wykończenia wnętrza dopasować należy loftowe meble. Będą one solidne, masywne i minimalistyczne. Dobrym wyborem może okazać się stół z litego drewna. Jeśli Twój salon nie jest zbyt przestronny, to warto rozważyć zastosowanie stołu z rozsuwanym blatem.

Poza meblami w salonach utrzymanych w stylu industrialnym niezbędne będą także dodatki. One skutecznie wypełnią wnętrze nadając mu odpowiedniego charakteru. Co może stać się takim dodatkiem? Całą serię najlepszych industrialnych elementów dekoracyjnych znaleźć można w sklepie internetowym https://www.sklep.dastal.com.pl .

Każdy z dodatków, czy to zegar wykonany z drewna i/lub metalu, czy też odpowiednia doniczka lub kwietnik pięknie zaprezentują się na tle surowego wnętrza. Poza metalowymi dodatkami przydadzą się także industrialne plakaty z architekturą miast, fabryk czy zakładów przemysłowych, jak i minimalistyczne lustra – na przykład w kilku sztukach powieszone obok siebie. Dekoracje Dąstal to idelany wybór.

Aby wszystko prezentowało się odpowiednio pięknie, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie salonu industrialnego. Do wnętrza powinno wpadać jak najwięcej naturalnego światła. Jeśli nie jest to możliwe, można rozplanować ustawienie stylowych lamp w taki sposób, aby tworzyło pięknie oświetlone wnętrze. Na suficie można dodać czarne reflektory lub serię “gołych” żarówek na czarnych przewodach. A jeśli w salonie ustawiony jest stół, warto powiesić na nim masywną lampę wykonaną z metalu.

Author: avastudio.com.pl