Najlepsze suplementy dla kobiet.

Wiele reklam suplementów obiecuje kobietom poprawę jakości skóry, wzmocnienie włosów czy paznokci czy też magiczne spalenie tkanki tłuszczowej. Poniżej przedstawię Wam suplementy dla kobiet, na które warto zwrócić uwagę.
Na początku wyjaśnijmy sobie co to znaczy suplement diety. Jest to nic innego jak środek spożywczy, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych, którego celem jest uzupełnienie podstawowej diety.
Które suplementy dla kobiet wybrać?
Żelazo – jest to minerał szalenie ważny dla zdrowia kobiety, który warto włączyć do swojej diety. Zwłaszcza, że o jego niedobór jest bardzo łatwo. Wystarczy nieodpowiednia dieta, a nawet utrata krwi menstruacyjnej. Braki żelaza w organizmie bardzo często prowadza do anemii.
Wapno – wapno jest istotnym minerałem zwłaszcza dla starszych kobiet, gdyż z upływem lat jego niedobory mogą się pogłębiać. Zmniejszenie ilości wapnia w organizmie może doprowadzić do osteoporozy.
Kwas foliowy – czyli witamina B9, jest niezbędna dla kobiet w ciaży. Przyjmowanie tej witaminy może zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się wad wrodzonych płodu.
Biotyna – suplement bardzo często polecany kobietom na urodę. Jest jednym z najchętniej wybieranych suplementów przez kobiety. Biotyna jest witaminą z grupy B, której przyjmowanie może wzmacniać łamiące się paznokcie i włosy. Jest też kolejnym suplementem polecanym kobietom w ciaży.
Zdrowe kwasy tłuszczowe – tłuszcze wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego, dlatego warto aby płeć piękna zwróciła na ten suplement uwagę. Dodatkowo kwasy tłuszczowe pomagają spalać tkankę tłuszczową i dostarczają organizmowi energii.

Kategoria – zdrowie, dzieci, kobieta

Author: avastudio.com.pl