Dlaczego warto zainwestować w monitoring bezprzewodowy?

Zainstalowanie kamer we własnym lub wynajmowanym domu to bardzo dobry krok ku zapewnieniu sobie i domownikom wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Szczególnie przydatne są kamery zewnętrzne, pozwalające zaobserwować co dzieje się na podwórku, kiedy gospodarzy nie ma w domu. Jeśli często wyjeżdżasz lub długo pracujesz poza domem, taki monitoring zewnętrzny może Ci się przydać! A jaki najlepiej wybrać?

Kiedy i dlaczego warto zamontować kamery?

Kamery monitoringu są obecnie bardzo zaawansowane i dają wysoką jakość zarejestrowanego obrazu, przy dużych możliwościach jego magazynowania na karcie. Tym samym nie należy się obawiać, że kamera zarejestruje obraz, z którego nic nie uda się odczytać, ani że w krótkim czasie skończy się miejsce i przestanie ona w ogóle nagrywać i rejestrować. Wybierając dobry rejestrator i odpowiednio go programując można włączyć kamery nagrywające przez całą dobę i zapomnieć o nich – a w razie potrzeby bez trudu uda się odnaleźć potrzebny materiał. Dodatkowym atutem monitoringu jest jego cena – za kilkaset złotych uda się zamontować sprzęt wysokiej jakości, zlecając montaż specjalistom. To wydatek, na który każdy powinien móc sobie pozwolić.

Monitoring przewodowy czy bezprzewodowy?

Dostępne obecnie na rynku kamery bezprzewodowe oferują identyczną jakość nagrywania i przetwarzania, jak te przewodowe. Wykorzystują one zasięg wi-fi do swojego działania, dlatego też nadają się tam, gdzie jest dostęp do sieci. Nie są one jednak całkowicie uzależnione od wi-fi, ponieważ mają specjalne mechanizmy zapobiegające brakowi sygnału – nagrywają nawet w trudnych warunkach. Monitoring bezprzewodowy jest lepszym wyborem w miejscach, w których z różnych względów gospodarze nie mogą lub nie chcą wiercić dziur i prowadzić kabli w ścianach – na przykład wynajmują mieszkanie. Bezprzewodowość powoduje, że w każdej chwili można zdemontować kamery i przenieść je w inne miejsce, aby tam spełniały swoją rolę. Monitoring przewodowy powinno się pozostawić dla miejsc, w których na przykład nie ma dostępu do wi-fi. W ten sposób wykorzystuje się te urządzenia w optymalny sposób!

Author: avastudio.com.pl