Kupowanie materiałów budowlanych. Czy warto robić zaopatrzenie w jednej hurtowni czy korzystać z kilku, oferujących atrakcyjniejsze ceny na różne kategorie produktowe?

Kupowanie materiałów budowlanych. Czy warto robić zaopatrzenie w jednej hurtowni czy korzystać z kilku, oferujących atrakcyjniejsze ceny na różne kategorie produktowe?

 

Decydując się na budowę domu przemyśleć należy kwestię zakupu materiałów budowlanych. Zostawiamy to po stronie wykonawcy czy lepiej zająć się tym samemu? Które z rozwiązań jest dla nas bardziej opłacalne?

Budowa to żywy organizm

Nawet najlepszy wykonawca, najbardziej doświadczona firma budowlana nie jest w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji mogących wystąpić na budowie. Trudności, niemiłe niespodzianki są normalne i nie powinny nas dziwić. Co za tym idzie, na braki betonu, kilku cegieł czy dachówki trzeba być przygotowanym. W każdej chwili powinniśmy być przygotowani, aby w razie potrzeby zamawiać kolejne materiały. Zakup i transport przez wykonawcę jest wygodny, ale opłacalny jeżeli wykonawca jest uczciwy.

Czy cena dla inwestora indywidualnego jest taka sama jak dla wykonawcy?

Hurtownia budowlana dba zarówno o klientów indywidualnych jak i wykonawców. Czy jesteśmy w stanie otrzymać takie same rabaty jak wykonawca? Odpowiedź brzmi: tak! Są jednak kwestie, o których musimy pamiętać, żeby faktycznie otrzymać taką samą cenę.

Bądź lojalny

Nikt nie lubi nielojalnych klientów. Obecnie większość hurtowni budowlanych oferują pełen asortyment budowlany, zaczynając od piasku, na kafelkach kończąc. Zaopatrując się od początku w jednej hurtowni jesteśmy traktowani jako stali klienci.

Nie tylko cena jest lepsza

 

Dokonując zakupów w jednej hurtowni budowlanej zyskujemy nie tylko lepszą cenę materiałów, ale szereg dodatkowych korzyści bezcennych podczas czasochłonnego procesu budowy. Jednym z nich jest możliwość zwrotu nadmiaru niewykorzystanych materiałów. Praktycznie niewykonalne jest dokładne przeliczenie liczby cegieł, worków cementu niezbędnych do budowy. Na każdym etapie budowy zostaje nam trochę produktów. Będąc stałym klientem, hurtownia nie ma problemu z przyjęciem zwrotu. Dodatkowo w odwrotnej sytuacji, kiedy mamy braki materiału nie musimy dokonywać formalnego zamówienia. Wystarczy jedynie telefon i zamówienie jest zrobione bez przedpłaty.

 

Łatwość i przejrzystość rozliczeń

 

Rozliczyć wykonawcę z materiałów jest niezwykle trudno. Większość firm budowlanych robi zakupy dla kilku klientów jednocześnie, dlatego ciężko jest sprawdzić faktycznie nasze faktury. Wybrana przez nas hurtownia budowlana często pomaga indywidualnym klientom robiąc zbiorczą fakturę na wszystkie paragony. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest pilnować budżetu oraz rozliczać wykonane zwroty.

 

Author: avastudio.com.pl