Na co zwrócić uwagę wybierając rolety?

Twoje okna potrzebują rolet, ale nie wiesz, które z nich wybrać? Chcesz dowiedzieć się na co z pewnością musisz zwrócić uwagę? Zapoznaj się ze wskazówkami! 

Rolety – na zewnątrz lub wewnątrz 

Na samym początku trzeba zastanowić się gdzie mają znajdować się rolety. Do wyboru są dwie opcje: na zewnątrz lub wewnątrz domu. Wybór konkretnej opcji jest podyktowany tym, jaką ma spełniać rolę. Jeśli rolety mają być subtelnym elementem wystroju oraz zapewniać szybką regulację wpadającego światła w słoneczny dzień – doskonałym rozwiązaniem będą modele wewnętrzne. Rolety zewnętrzne, z powodu solidnej konstrukcji, idealnie nadają się do pełnienia funkcji termoizolacyjnej. Zimą będą utrzymywać w mieszkaniu ciepło, z kolei latem chronić mieszkanie przed uciążliwym nagrzewaniem. 

Rolety wewnętrzne – konkretne pomieszczenie i styl

Wybór rolet wewnętrznych oznacza dopasowanie modelu do wnętrza pomieszczenia. Inne rolety warto rozważyć w przypadku sypialni, czy łazienki. Na rynku dostępne są rolety materiałowe w różnych odcieniach i różnym stopniu transparentności. Dzięki temu możesz skomponować harmonijny wystrój swojego mieszkania, bez zbędnego remontu. Jeśli planujesz rolety w przypadku okna, które wcześniej było ozdobione kwiatami i innymi dekoracjami – możliwe że nie ominie Cię drobne przemeblowanie. Niewątpliwe jest, że nawet małe zmiany mogą przynieść zadowalający efekt. 

Prawidłowy wymiar rolet – gwarancja estetycznego wyglądu 

Wiedz, że możesz upatrzyć sobie rolety gotowe lub złożyć indywidualne zamówienie i wybrać każdy szczegół. Jedno z pewnością Cię nie ominie – w obu przypadkach kluczowe jest prawidłowe wykonanie pomiaru. Dzięki temu produkt będzie wyglądał naprawdę atrakcyjnie. W przypadku rolet wewnętrznych należy ustalić długość i szerokość okna w następujący sposób:

  • długość – odległość od dolnej do górnej krawędzi listwy okiennej,
  • szerokość – odległość od lewej do prawej krawędzi listwy okiennej. 

W przypadku rolet zewnętrznych dokonuje się pomiaru szerokości i wysokości wnęki. 

Rodzaje rolet wewnętrznych 

Istnieją różne pod kątem estetyki i funkcjonalności rodzaje rolet wewnętrznych – możliwości jest naprawdę wiele: 

  • rolety rzymskie,
  • rolety austriackie,
  • rolety plisowane, 
  • rolety dachowe, 
  • rolety wolnowiszące, 
  • rolety w kasecie, 
  • rolety dzień noc.

Które z nich będą odpowiednie? Jeśli przerobisz poprzednie kroki, to wybór nie będzie skomplikowany. Każdy z wymienionych rodzajów działa w nieco inny sposób. Inaczej też się prezentuje. Jeśli jesteś wzrokowcem i ciężko przychodzi Ci zwizualizowanie sobie wymarzonego efektu – zajrzyj do sklepu internetowego Jaga Dom. Z pewnością znajdziesz coś dla swojego mieszkania, a wybór rolet przyjdzie dużo lżej niż myślisz.

 

Kategoria: wnętrze domu

Author: avastudio.com.pl