Podejmując remont wynająć projektanta, czy może samemu zająć się projektami…

Remont w domu lub mieszkaniu daje wiele nowych możliwości. Zwłaszcza jeśli mamy w planach jakieś większe plany, czy zmiany wystroju.
Jednak zanim nasze mieszkanie czy dom zmieni się w wielkie pole bitwy, na którym opada cały czas kurz ze ścian, podług i sufitu, musimy wiedzieć co chcemy zrobić. Musimy mieć jakiś plan, co chcemy zrobić, ile to będzie kosztowało, mniej więcej ile to potrwa i co będziemy do tego potrzebować.

Jak się za to wszystko zabrać? Sposób pierwszy.

Cóż, są w sumie dwie drogi, jakimi możemy pójść. Pierwsza jest niby łatwa. Chodzi o zatrudnienie specjalisty od aranżacji wnętrza domu, architekta, czy projektanta wnętrz. Osobę, która będzie w stanie, na podstawie naszych preferencji, życzeń, czy marzeń stworzyć w ramach budżetu nasze nowe gniazdko.
Brzmi pięknie, prosto i łatwo.
Ale nie koniecznie tak wychodzi w praktyce. Mimo bajecznie łatwego dostępu do wiedzy wiele osób nie dokształca się. Uważając, że już wiedzą wszystko najlepiej nie podążają za modami. To może wydawać się dobre, jednak w zawodach takich jak projektant wnętrz, architekt zieleni, stylista, fryzjerka i wielu innych, gdzie w grę wchodzi ludzki gust, poczucie stylu i estetyka… Nie wychodzi to za dobrze. Dawniej były modne, aby w rogu pokoju stała biała szafa w wymalowane koślawo kwiaty. Teraz ludzkie chcą mieć szafy z elementami drewna, opatrzone lustrami i mające wokół listę ze światełkami.
Osoba na takim stanowisku musi to wiedzieć, aby móc zaproponować klientowi, czyli de facto nam właśnie takie rozwiązania, które stosuje się dzisiaj. To też musi być osoba, której zaufamy, bo dajemy jej nasz dom. Dajemy do niego dostęp, zwłaszcza w momencie, gdy przeprowadzamy całkowity remont i więcej nas nie ma na budowie, niż na niej jesteśmy. Wtedy to właśnie ta osoba ma klucze do mieszkania, nasze pieniądze przeznaczone na remont i wynagrodzenie. To bardzo duże pieniądze czasami, których nie można poświęcić byle komu.
W końcu chcemy móc cieszyć z efektów remontu, a nie myśleć nad kolejnym…

Jak się za to zabrać? Sposób drugi

Istnieje też druga opcja, która przez wielu określana jest jako ta żmudna, trudna i wymagająca ogromu zaangażowania. Spróbować samemu.
I zanim powiesz, że jak to, przecież nie wiem co teraz się robi. Nie wiem jakie wnętrza domu są modne, co dokładnie chciałbym z tego wykorzystać, co ładnie będzie ze sobą grało.
Pomyśl o tym, że w sumie to ty sam będziesz mieć nad wszystkim kontrolę. Uznasz, że chcesz mieć tapety w ceglany wzór, to będziesz je mieć. Poza tym to nie trudne, aby wyszukać w Internecie aranżacje wnętrz i zainspirować się czymś.
Może dzięki temu zapoznasz się z nowymi tematami, zainteresujesz się bardziej wyglądami wnętrz, albo odnajdziesz nowe powołanie?
Albo też po prostu będziesz się dobrze bawić, wybierając nowe meble, oświetlenie, kolory ścian, czy inne dodatki. Będziesz mieć w końcu okazję do spełnienia swoich marzeń o idealnym wnętrzu. Twój dom zyska dzięki temu swój niepowtarzalny, unikalny charakter. Twój charakter wyrażony poprzez aranżację twojego idealnego wnętrza.

Author: avastudio.com.pl