Własna firma budowlana

Firma budowlana to w dzisiejszych czasach z reguły bardzo dochodowy biznes. Warto rozważyć jej założenie jeśli mamy choć trochę pojęcia o budowlance i chęć do w wielu przypadkach ciężkiej pracy.

Sprzęt potrzebny do pracy na budowie

Jeśli interesuje nas tego typu praca to musimy posiadać stosowny sprzęt. Dziś betoniarka i łopaty nie wystarczą. Warto zainwestować w rusztowania, a także samochody dostawcze, bądź ciężarowe, oraz koparki. Każda budowa prędzej czy później będzie wymagała użycia tych sprzętów. Warto więc w nie zainwestować jeśli chcemy rozwijać naszą działalność gospodarczą.

Ile można zarobić?

Każdy, kto planuje rozpoczęcie działalności gospodarczej zastanawia się nad tym, ile może na swojej firmie zarobić. W przypadku dobrze prosperującej firmy budowlanej możemy liczyć na zarobki rzędu 10 000 złotych, bądź więcej. Z czasem dokupimy więcej sprzętu, zatrudnimy pracowników i będziemy mogli siedzieć i zliczać zera na koncie bankowym. Oczywiście nie jest to takie proste do osiągnięcia jakby się chciało i jakby mogło się wydawać ale wszystko jest możliwe do osiągnięcia. Trzeba tylko ciężkiej pracy i zawziętości w dążeniu do celu.

Koszt zakupu sprzętu budowlanego

Jaka jest kwota potrzebna do zakupu sprzętu budowlanego pomocnego w pracy? Samochód z paką to wydatek około 30 000 złotych jeśli ma być to pojazd do 3, 5 tony, który nie jest najnowszym modelem. Jeśli zależy nam na aucie ciężarowym kwota będzie pewnie dwukrotnie wyższa. Mowa oczywiście o samochodach używanych. Koparki podobnie jak samochody również nie należą do najtańszych. Duża koparka to wydatek 50 000 do nawet 100 000 złotych. Nie będzie to na pewno nowy sprzęt ale taki, na którym jeszcze trochę popracujemy bez większych awarii. Małą koparkę kupimy już za około 20 000 złotych. Można więc na początek wybrać sprzęt mniejszego kalibru, a z czasem poszerzyć bazę sprzętową.

Przyszłość firm budowlanych

Budowlanka w Polsce prężnie się rozwija. Sprzęty bardzo dobrze się sprzedają, a osoby pracujące w tej branży nie mogą narzekać na brak zleceń i niskie zarobki. Jak sytuacja będzie wyglądała w przyszłości? Wszystko zależy od naszej gospodarki krajowej. Przez najbliższe kilka lat nic nie powinno jednak ulec pogorszeniu. Wydaje się, że ludzie dalej będą budować, remontować swoje nieruchomości i chętne korzystać z usług firm budowlanych. Jeśli więc myślimy o założeniu takiej działalności, to jest to naprawdę świetny moment na start!

 

Author: avastudio.com.pl