Sprzątanie po remoncie. Czy możliwe jest poradzenie sobie z tym samemu?

Zarówno remont, jak i zakończenie budowy domu wiąże się z wysokimi kosztami oraz dużym nakładem pracy. Ostatnim etapem, który dzieli nas przed zamieszkaniem jest sprzątanie. Unoszący się kurz, trudne zabrudzenia, ślady po farbie – wymaga to odpowiednich środków i zapasów sił. Czy warto zająć się tym tematem samemu czy lepiej zostawić to profesjonalnej ekipie sprzątającej?

 

Czysty dom po remoncie. Od czego zacząć

 

Czyszczenie mieszkania to temat o, którym powinniśmy myśleć już na etapie samego remontu. Odpowiednie zabezpieczenie istniejących już sprzętów AGD lub stojących mebli znacząco ułatwia sprawę. Do tego celu warto użyć zwykłej folii, którą można nabyć w każdym sklepie. Kolejną niezwykle prostą, jednak użyteczną radą jest zmykanie drzwi od pomieszczeń nieobjętych remontem lub tych już wyczyszczonych.

 

Podstawowe zasady

 

Sprzątanie mieszkania powinno odbywać się według reguł, które usprawniają pracę. Pył unoszący się nawet kilka tygodni po zakończeniu prac budowlanych jest najcięższy do wyeliminowania, ale stosując się do rady „najpierw na sucho, potem na mokro” sprzątanie jest o wiele łatwiejsze, dzięki temu unikniemy pojawiania się smug z błota. Rada powtarzana przez nasze babcie jest niemiej ważna, czyli „od góry do dołu”. Zaczynajmy porządek od lamp, ścian, przechodząc do mebli.

 

Sprzęt i środki czystości

 

Czyszczenie mieszkania po remoncie kojarzy nam się z silnymi detergentami i ciężkim sprzętem. Inny odcień kamienia na nowym blacie kuchennym, zarysowania na świeżo położonych lustrach to koszmar, dlatego warto sięgać po delikatne środki czystości. Mycie posadzek powinno odbywać się za pomocą odpowiednich środków zależnych od materiału, z którego wykonana jest podłoga. Powierzchnie takie jak szyby i lustra najlepiej czyścić płynem do mycia szyb i wodą zdemineralizowana. Stosując taką wodę unikniemy niechcianych smug. Płaski mop to nie tylko sprawdzi się przy czyszczeniu podłogi, ale również w myciu ścian oraz sufitu.

 

Powierz to ekspertom

 

Mycie mieszkania po remoncie, po zakończonej budowie jest czasochłonnym zajęciem. Wiele zabrudzeń jest ciężkich do usunięcia i grozić może uszkodzeniem czyszczonej powierzchni. Na rynku dostępnych jest wiele firm profesjonalnych firm sprzątających, które oferują swoje usługi za rozsądną cenę. Chcąc wyjść potencjalnym klientom coraz więcej z nich posiada w swojej ofercie serwis dzienny jak i nocny. Dodatkowym atutem powierzenia sprzątania specjalistom są usługi zabezpieczania powierzchni szczególnej narażonej na odbarwienia, uszkodzenia w codziennym użytkowaniu np. lustra, marmur.

 

Author: avastudio.com.pl