Czasy, gdzie niskie wykształcenie dawało świetny zawód, odeszło w niepamięć. I dziś nikt nikogo nie dopuści do wykonywania danego zawodu bez odpowiedniego świadectwa. “To nie kreatywne myślenie jest drogą do tworzenia kreatywnych projektów. Twoje projektowanie jest droga do kreatywnego myślenia.” – George Nelson
Jakie są specjalności architektów?
Wyróżnić można takie specjalności architektów, jak między innymi:
- kosztorysant,
- inżynier do spraw ofertowania,
- architekt krajobrazu,
- architekt wnętrz
- architekt,
- asystent projektanta,
- dekorator marketu,
- dekorator wnętrz,
- kierownik działu kosztorysów,
- kierownik główny projektant,
- asystent projektanta – instalacje przeciwpożarowe,
- projektant konstrukcji żelbetowych – prefababrykowanych,
- asystent projektanta żelbetowych-prefabrykowanych,
- projektant,
- specjalista do spraw technicznych,
- specjalista do spraw kosztorysowania,
- asystent architekta.
Wyżej wymienione zawody są na rynku, mają duże zapotrzebowanie i nie sposób w branży architektonicznej być, pozostać bez żadnej pracy.
Zawód i jego warunki do wykonywania.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wystarczyło być doktorem z Nahora i leczyć ludzi. Jak i również mieć jakieś wykształcenie, dostać się do szkoły podstawowej i uczyć na swój sposób dzieci, by posiadły jakąś wiedzę. Niestety czasy odeszły i powstała wyższa poprzeczka, która nie jest łatwa do przejścia. Aby móc stać się nauczycielem, lekarzem należy zdobyć ten zawód drogą studiów, drogą konkretnej nauki, by poziom życia ludzi podniósł się o niebo wyżej. Dlatego też architekt to zawód wymagający zdobycia odpowiednich kwalifikacji, zaliczenia matury, dostania się na studia licencjackie zaoczne lub dzienne oraz później zdobyć tytuł magistra.
A studiować można w każdym wieku i jeśli chcemy coś osiągnąć bez marnowania czasu na kanapie, to można spróbować swoich sił i udać się na studia.
Podsumowując, architekt to wiele różnych specjalności, które można zdobyć jeśli tylko architektura nas interesuje, mamy do niej zapał.
Najnowsze komentarze