Odbiór zużytych pralek- ekologiczne rozwiązanie

Kiedy w domu psuje się pralka lub lodówka, musimy kupić nowy sprzęt. Co jednak zrobić ze starym i bezużytecznym? Elektroniki oraz urządzeń AGD nie wolno wyrzucać na śmietnik. Grożą za to bardzo wysokie kary, do kilku tysięcy złotych. Ogłoszenia lokalne pomogą znleźć anons, który umożliwi odbiór zużytych pralek.
Odbiór AGD może wiązać się z niewielką opłatą. Skup złomu jest zawsze lepszą opcją, niż pozostawienie pralki lub lodówki na śmietniku. Jeżeli decydujemy się na odbiór zużytych pralek, musimy poinformować odbiorcę o adresie i zazwyczaj podać numer piętra, jeśli mieszkamy w bloku.

 
Niektóre sklepy ze sprzętem domowym oferują odbiór AGD, kiedy kupujemy w sklepie nowy. Taka transakcja nie wymaga dodatkowych opłat, chociaż już za wniesienie lodówki czy pralki zapłacimy. Jeśli mamy w garażu bądź na budowie niepotrzebne żelastwo, skup złomu będzie dobrą opcją. Wówczas firma złomująca zapłaci nam, a nie odwrotnie.

 
Odbiór zużytych pralek jest korzystny dla firmy skupującej. Rozbierają oni na części zużyty sprzęt. Następnie jest złomowany lub wykorzystywany ponownie do sprzedaży na części. Skup złomu, a właściwie pracownicy powinni wystawić pokwitowanie. Daje ono pewność, że odbiór AGD był legalny. Jest to ważne także w przypadku, jeśli okaże się, że nieuczciwa firma zostawiła urządzenie na śmietniku.
Jeśli posiadamy odpowiedni samochód, możemy sami zawieźć sprzęt w odpowiednie miejsce. Odbiór zużytych pralek i poszczególne punkty złomujące znajdują się we wszystkich większych miastach.
Elektronika i sprzęt kuchenny, a także pralki długo się rozkładają. Ich porzucenie na osiedlowym wysypisku jest bardzo złym i nieekologicznym pomysłem.

Author: avastudio.com.pl