Kilka gadżetów do każdej łazienki

Łazienka to miejsce, gdzie często chcemy się odstresować. Zmywamy tam z siebie trudny każdego dnia. Pielęgnujemy nasze ciało. Pozwalamy sobie odpocząć w małym domowym spa. Regenerujemy się, najprościej rzecz ujmując. Nic więc dziwnego, że dbamy o to, aby łazienka była bardzo przyjemnym, ale też i praktycznym miejscem.
Bo nawet w nowoczesnej łazience, która wydaje się chłodna, prosta i jedynie użyteczna, ktoś się regeneruje. Odpoczywa od natłoku spraw relaksując się w wannie.
Właśnie dla takich osób, które chcą zrobić sobie małe spa we własnej łazience, przygotowaliśmy zestawienie kilku niedrugich rzeczy. Miłych dodatków do każdej łazienki.

Świeczki

Możliwe, że jest to motyw przewałkowany przez wiele filmów, clipów, teledysków, animacji i ogólnie pojętej kultury masowej. Jednak kto nie chciałby relaksować się w wannie, pełnej gorącej wody i piany, i czuć odświeżający zapach lawendy, kojący zapach wanilii, czy orzeźwiające cytrusy? W dodatku wystarczy pomyśleć o delikatnym świetle jakie dają nam świeczki. Przy czym wato zauważyć, że światło ognia jest dla nas, zaraz po świetle słonecznym najbardziej naturalne. Dzięki temu oczy odpoczywają od sztucznego, zbyt mocnego światła.
Jeszcze nigdy relaks i regeneracja nie były tak zdrowe dla naszych oczu, jak ten przy świetle świec.

Sól do kąpieli

Sole do kąpieli to świetny dodatek do długich kąpieli relaksujących. Przy czym długich oznacza co najmniej pół godziny w ciepłej wodzie, z dawką soli do kąpieli. Ogólnie też najlepiej, aby takie kąpiele brać wieczorem. Dlaczego? Cóż, gorąca woda ma działanie rozluźniające mięśnie. Dodatek soli do kąpieli zwiększa ten efekt, dodatkowo uspokajając i odprężając. W efekcie czego łatwiej będzie nam zasnąć, niż skupić się na jakiejkolwiek pracy.
Gorące kąpiele z dodatkiem odpowiednich soli poleca się również po ciężkim treningu – by uniknąć zakwasów – na przeziębienie – by się rozgrzać i mieć zdrowszy sen – oraz na bóle mięśni – na skutek miesiączki, skurczów, powstałych już zakwasów, bądź naciągnięcia.

Ręczniki z haftem

Haftowany ręcznik może się wydawać być dziwnym gadżetem do domowego spa. A jednak. Może się okazać bardzo dobrym dopełnieniem dnia. Na rynku w ofercie jest wiele wzorów i napisów, jakie możemy mieć na takim ręczniku. Wiele osób dodatkowo by się uśmiechnęło, gdy po długiej kąpieli sięgnie po ręcznik z napisem “Kocham Cię” lub “Jesteś piękna” “Jesteś przystojny”. Zwłaszcza, gdy mamy świadomość, że taki ręcznik był prezentem od ukochanej osoby.
Może wydawać się to pokręcone, ale działa trochę na zasadzie esemesa od ukochanej osoby o treści “Kocham Cię”. Na naszej twarzy wtedy od razu pojawia się uśmiech, a zgodnie z tym co ustalili naukowcy odnośnie działania naszego mózgu – czasem zwykły uśmiech, może pobudzić wytwarzanie hormonu szczęścia.

Dyfuzor zapachowy

Na pewno mijałeś je wiele razy w sklepie, drogerii, czy widziałeś u znajomego. Dyfuzor zapachowy to nic innego jak te charakterystyczne wazoniki wypełniające pachnącym płynem, do którego wkładamy specjalne pałeczki. Teraz kojarzysz co to jest? No właśnie. To wspaniały dodatek do każdej łazienki, który wypełnia ją aromatycznym zapachem.
Jak to właściwie możliwe? Otóż płyn w wazoniku ma bardzo skondensowany aromat. Roznosi się w powietrzu za pomocą tych pałeczek. Takie dozowanie tego produktu zapewnia piękny zapach w każdym pomieszczeniu na bardzo długi czas. A w pomieszczeniu, takim jak łazienka jest to bardzo przydatne.

 

Author: avastudio.com.pl