Drewno w aranżacji mieszkania – co wybrać?

Drewniane wykończenie mieszkania w postaci podłóg i innych elementów to klasyk. Elegancja i prostota, a zarazem nawiązanie do natury. Jakie podłogi drewniane wybrać, jak zaaranżować schody, a jakie dopasować drzwi, żeby wszystko łączyło się w spójną kompozycję? Doradzamy!

  1. Drewniane podłogi w mieszkaniu – na co zwracać uwagę?
  2. Drzwi i schody z drewna

Drewniane podłogi w mieszkaniu – na co zwracać uwagę?

Planując drewnianą podłogę w mieszkaniu, na samym początku dobrze jest zastanowić się, co dokładnie chcielibyśmy mieć na podłodze. Czy ma być to parkiet, panele podłogowe, czy posadzka z litych drewnianych desek. Decydując się na parkiet możesz wybrać sposób ułożenia desek. Najczęściej stosowany wzór to jodełka, cegiełka i szachownica. Jeśli podłoga będzie w małym pomieszczeniu, to wzór powinien być stonowany i w jednolitym odcieniu. We wnętrzach o dużej powierzchni możemy pozwolić sobie na wariacje odcieniami i wzorami. Podłogi drewniane niezależnie od rodzaju są materiałem, który wymaga szczególnej pielęgnacji. Dlatego zwróć uwagę, w jakim pomieszczeniu chcesz je położyć.

  • Kuchnia

Decydując się na podłogę drewnianą w kuchni, trzeba wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne, którym musi sprostać. Najczęściej oczywiście jest to woda i tłuszcz. Kuchnia jest równie uczęszczanym pomieszczeniem, co korytarz dlatego podłoga powinna być odporna na ścieranie. Najlepszym wyborem będą podłogi drewniane dębowe z odpowiednim wykończeniem. Dąb jest twardy materiałem i odpornym na uszkodzenia. Warto, aby podłoga była szczotkowana (obróbka drewna) lub zabezpieczona specjalnym olejowoskiem.

  • Jadalnia i salon

Spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Jadalnia i salon to miejsca, w których powinniśmy czuć się zrelaksowani. Warto więc wybrać podłogę, która stworzy niepowtarzalny klimat. Możesz zdecydować się na eleganckie panele, ręczne postarzanie desek, czy flekowanie. To już zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać.

Drzwi i schody z drewna

Wykańczając mieszkanie drewnianymi podłogami, może uzupełnić je o drzwi drewniane, aby stworzyć ciekawą kompozycję idącą w kierunku natury. Jeśli jesteś posiadaczem piętrowego mieszkania, to dobrym pomysłem będzie zrobić schody drewniane i wykończyć je czarnymi elementami. Stylizacja na wzór industrialnych pomieszczeń. Czerń tworzy świetną kompozycję z drewnem i jego elementami. Ponadto dodaje elegancji, a jednocześnie tworzy klimat bliskości z naturą. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie schody drewniane wybrać to więcej informacji znajdziesz na stronie wiodącego producenta Styl Drzewa. W ofercie znajdziesz między innymi bardzo wytrzymałe dębowe schody i dodatki.

 

Author: avastudio.com.pl