Najbardziej praktyczny mebel do salonu – sprawdź co się na niego składa

Zestaw wypoczynkowy może pełnić wiele różnych funkcji – to mebel uniwersalny, który wkomponuje się w każdą aranżację salonu. Ogromny wybór modeli, rodzajów obić oraz kolorów sprawia, że znajdziemy idealny wypoczynek do salonu, który spełni wszystkie nasze wymagania.

Komplet wypoczynkowy – elementy

Podstawową częścią zestawu wypoczynkowego jest sofa, która może pomieścić od dwóch do nawet pięciu (w przypadku narożników) pięciu osób. Dodatkowo w skład zestawu wchodzi mniejsza kanapa lub fotele – przeważnie dwa lub trzy. Bardziej ekskluzywne komplety wypoczynkowe mogą być uzupełnione o podnóżki. Rzadziej zdarza się, że w skład zestawu wchodzą również pufy lub taborety z miękkim obiciem. Niektóre salony meblarskie oferują również całe serie podobnych produktów, które razem tworzą zamkniętą kompozycję: możemy dokupić więc również szafy, stół, półki czy komody w tym samym stylu (np. ze zbliżonymi zdobieniami).

Komplety wypoczynkowe – zastosowanie

Zestawy wypoczynkowe stanowią najważniejszy element każdego salonu – w końcu to meble, których przeznaczeniem jest spędzanie wolnego czasu i błogi odpoczynek. Wypoczynki znajdą swoje zastosowanie w pokojach dziennych oraz w tzw. loggiach, czyli w charakterystycznych, zamkniętych balkonach. Komplet wypoczynkowy sprawdzi się również jako rodzaj oddzielenia dwóch funkcji jednego pomieszczenia, np. między częścią jadalną i wypoczynkową lub kuchenną i dzienną. Niektóre elementy zestawu wypoczynkowego możemy także ustawiać całkowicie oddzielnie; w przypadku niewielkiego salonu możemy zdecydować się na zachowanie jedynie sofy, fotele zaś ustawić w sypialni lub innym pomieszczeniu, w asyście stolika kawowego.

Wypoczynki to meble wyjątkowo uniwersalne. Swoje zastosowanie znajdują w salonach i pokojach dziennych, jak i pomieszczeniach, które łączą w sobie różne funkcje. Istotną zaletą kompletów wypoczynkowych jest fakt, że jego części możemy dowolnie ustawiać. Pozwala to na stworzenie osobistej koncepcji wystroju wnętrza oraz dopasowanie poszczególnych mebli do jego wielkości i kształtu.

 

Author: avastudio.com.pl