Jak podłączyć monitoring do Internetu?

Zastanawiasz się, w jaki sposób ustawić rejestrator, by obraz z kamer monitorujących pokazywał się także w dowolnym komputerze, który podłączony jest do Twojej sieci internetowej? Chciałbyś odbierać obraz monitoringu za pomocą przeglądarki internetowej? Nie Ty jeden!

W artykule spróbujemy przybliżyć Ci możliwości ustawienia rejestracji obrazu i przekazywanie go za pomocą sieci internetowej. Jeśli jednak, nawet po przeczytaniu instrukcji, będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, zajrzyj na stronę firmy Alkam Secury, specjalistów, którzy zadbają o bezpieczeństwo Twojego domu – https://www.alkam-security.pl/.

Od czego zacząć?

Aby rejestrator działał w Internecie, po pierwsze trzeba połączyć go za pomocą kabla sieciowego do portu, z urządzeniem sieciowym – Routerem. Kolejnym krokiem jest ustalenie adresu IP Routera, z którego korzystasz. Następnie sprawdzasz, czy Twój komputer połączony jest z Internetem (wystarczy spróbować otworzyć jakąkolwiek stronę www w jakiejkolwiek przeglądarce).

Jeśli wszystko się zgadza, musisz nadać w rejestratorze odpowiednie porty i adresy, ale żeby to zrobić trzeba poznać najpierw zasadę adresacji w swojej lokalnej sieci. Aby to zrobić wystarczy kliknąć START oraz URUCHOM, po czym wpisać “CMD” i nacisnąć Enter. Gdy go naciśniesz, pojawi się okno MS-DOS, w którym wpisujesz: “ipconfig”, dzięki czemu sprawdzisz adres IP, który razem z maską i bramą dla sieci wpiszesz w rejestratorze.

Najlepiej zdaj się na profesjonalistów i pozwól im pomóc sobie w podłączeniu monitoringu do sieci internetowej

Następnie należy zalogować się do rejestratora, aby określić odpowiednie ustawienia sieciowe. Musisz przekierować właściwe porty tak, aby ruch sieciowy został skierowany do rejestratora. Skonfiguruj usługę DDNS. Są to skomplikowane procesy informatyczne. Najlepiej radzić się w tych tematach profesjonalistów, którzy swoją wiedza i doświadczeniem wesprą Cię w odpowiednim monitoringu Twojego domu.

Author: avastudio.com.pl