Jak urządzić małą łazienkę?

Nie zawsze metraż mieszkania, w którym akurat przyszło nam choćby tymczasowo przebywać, spełnia nasze oczekiwania. Zdarza się, że większa przestrzeń głównych pomieszczeń jest zyskiwana kosztem utraty tej przestrzeni w łazience. Jednak nawet ciasne pomieszczenie łazienkowe da się urządzić tak, by być z niego zadowolonym.

Przede wszystkim – dobrze dopasowane wyposażenie

Każdy pragnie estetycznej łazienki, która wygląda na dobrze zorganizowaną. Niestety często się zdarza, że wyposażenie łazienek nie spełnia podstawowych kryteriów, których należy się trzymać planując tę małą przestrzeń. Sporym zaoszczędzeniem miejsca będzie zamontowanie w łazience prysznica zamiast wanny. Jest to zresztą rozwiązanie ekonomiczne, gdyż biorąc prysznic zużywamy o wiele mniej wody, niż zażywając kąpieli z bąbelkami w wannie. W łazience niezbędna jest duża liczba szafek i szuflad do przechowywania wszelkich drobiazgów. Warto rozważyć zakup umywalki z szafką, gdzie w pełni funkcjonalna szafka z szufladami jest u góry zwieńczona niedużą umywalką. To spore zaoszczędzenie miejsca, a przy okazji zyskujemy przestrzeń na przechowywanie przeróżnych przedmiotów. Jeśli kupujemy szafki, należy zwrócić uwagę na to, by zajmowały jak najmniej miejsca w poziomie. Za to takie meble mogą być dowolnie wysokie. Każdy salon łazienek zaoferuje nam tak zwane szafki modułowe, które można samemu dowolnie konfigurować z różnych rodzajów części, na przykład z szufladami, z szafkami, czy z wnękami. Jeśli chodzi o meble, możliwości są nieograniczone, a wyposażenie łazienek nie wiąże się z dużymi kosztami.

Apartamenty – pozbyć się atmosfery bałaganu

Gdy nie mamy dużej łazienki, każda dodatkowa wolna przestrzeń jest na wagę złota. Dlatego musimy wyposażyć to pomieszczenie w dużą liczbę szafek. Najlepiej, by szafki były zamykane – sprawi to, że wszelkie szpargały będziemy mogli zdjąć z widoku. Gdy nie ma zagraconej przestrzeni, sprawia ona automatycznie wrażenie bardziej przestronnej, poza oczywistym efektem braku bałaganu. Dlatego bardzo ważne jest pamiętanie o chowaniu wszelkich przedmiotów do szafek i szuflad, w które obfituje każdy salon łazienek. By nie mieć zagraconej łazienki, warto przemyśleć miejsce składowania poszczególnych przedmiotów. Czy miednica na pranie naprawdę musi przez cały czas stać na widoku w łazience? Można znaleźć dla niej zakryte miejsce w szafie w przedpokoju lub innym dyskretnym miejscu. Tak samo z wszelkimi szczotkami do zamiatania, mopami i wiadrami. Wszystko musi mieć swoje miejsce, które nie będzie kątem łazienki, a czymś bardziej ukrytym, niekoniecznie w naszej małej łazience.

Metraż nie ma znaczenia. Najważniejsze to czuć się w mieszkaniu jak u siebie. A łazienka jest bardzo ważną częścią mieszkania, dlatego warto zadbać o to, by ta nasza prezentowała się zawsze estetycznie.

 

Author: avastudio.com.pl