Świąteczna zastawa obiadowa

Organizując Wigilię w domu dla rodziny musimy pomyśleć nie tylko o świątecznym menu, ale także o odpowiednie oprawie. Nastrojowe świece, biały obrus i ceramika, stworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. Zastawa na święta może mieć różne wzory i motywy.
Najpopularniejsze modele są utrzymane w jasnych kolorach. Połączenie bieli i złota, ale także czerwieni i granatu wyglądają bardzo korzystnie.
Świąteczna zastawa może być ręcznie malowana. Taki ekskluzywny zestaw kosztuje więcej niż jednolite naczynia. Wówczas taką zastawę trzymamy tylko na specjalne okazje, jak Boże Narodzenie. Zastawa obiadowa powinna składać się od czterech do ośmiu lub dwunastu dużych talerzy. Talerze przekąskowe oraz deserowe także mogą wliczać się w taki komplet. Robiąc zakupy, warto skalkulować jaka zastawa na święta przyda się najbardziej. Duża rodzina nie zadowoli się czterema sztukami, trzeba więc kupić duży zestaw.

Wyposażenie naszego mieszkania – zastawa stołowa

Wśród całej masy produktów możemy trafić na okazyjną cenę. Świąteczna zastawa będzie tańsza w okresie letnim, gdzie wyprzedaje się zeszłoroczne modele. Zastawa obiadowa powinna podobać się kupującemu, gdyż zapewne posłuży przez wiele lat. Zdarza się, że otrzymujemy w spadku po babci lub rodzicach komplet naczyń. Taka świąteczna zastawa ma charakter nie tylko użytkowy, ale również sentymentalny.
Podczas nakrywania do stołu zwróćmy uwagę aby dodatki pasowały stylem do talerzy. Zastawa na święta powinna komponować się z serwetkami, szkłem i sztućcami.
Przechowywanie naczyń, które są w użytku raz do roku nie jest skomplikowane. Czysta zastawa obiadowa powinna być schowana w specjalnej skrzynce. Jeśli nie mamy takiego pojemnika, przełóżmy talerze czystym papierem śniadaniowym i przykryjmy folią. Wówczas ani kurz ani brud nie osiądą na naczyniach.

Author: avastudio.com.pl