Jestem uzależniony od hazardu – jak z tego wyjść?

Hazard jest określany jako jedno z uzależnień, nie tylko bardzo szybko wciągających, ale również szalenie niebezpiecznych dla człowieka. Jeśli czujesz, że masz problem z hazardem – nie obawiaj się prosić o pomoc. Tylko tak masz szansę wyjść z uzależnienia w krótkim czasie i powrócić do normalności!

Dlaczego hazard uzależnia?

Gra w kasynie zwykle zaczyna się niewinnie – od namowy znajomych, aby zaszaleć jednego wieczoru przy pokerze lub ruletce. Bywa również tak, że kasyno wydaje się być dobrym sposobem na to, by się odbić w trudnej sytuacji finansowej od dna. Już niewielkie sukcesy osoby początkującej w hazardzie wydają się bardzo ją “uskrzydlać” i dają nadzieję na kolejne wygrane. Niestety, to wcale tak nie wygląda – w przeciwnym razie doświadczeni gracze hazardowi byliby zawsze milionerami, a często lądują na odwykach. Hazard pozwala szybko się wzbogacić, i zawsze ciągnie za sobą chęć na więcej. Również atmosfera kasyna – alkohol, światła, cała otoczka – sprawiają, że wcale nie chce się z niego tak szybko wychodzić, co potęguje chęć inwestowania kolejnych grubych pieniędzy z dotychczasowych wygranych.

Jak z tego wyjść?

Pociąg do hazardu jest niebezpieczny i to z wielu względów. Pierwszy oczywiście wynika z przegrywania dużej ilości pieniędzy – najpierw oszczędności, a potem bieżącego budżetu rodziny, by wreszcie zacząć się zapożyczać u znajomych i w bankach. Do tego dochodzi zmiana trybu życia na nocny, picie większych ilości alkoholu, zaniedbywanie obowiązków, kłótnie rodzinne, rozwody. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień to miejsce, w którym otrzymasz kompleksową pomoc, musisz jedynie się tam udać. Dowiesz się, jakie są mechanizmy Twojego działania i jak się im opierać. Nauczysz się, jak funkcjonować bez dreszczyku emocji, który od pewnego czasu był nieodłącznym elementem Twojego życia. Wyjście z uzależnienia od hazardu jest trudne, ale zdecydowanie możliwe – przy wsparciu najbliższych i oczywiście profesjonalnych terapeutów z ośrodka.

 

 

Kategoria:  zdrowie

Author: avastudio.com.pl