Sprzedaż domu. Jak zachęcić kupujących?

Najlepsze wrażenie na kupujących sprawiają wnętrza jasne, schludne i przestronne. Taki efekt uzyskasz stosując się do kilku prostych rad. Pomoże Ci to korzystnie sprzedać dom i uzyskać lepszą cenę. Dowiedz się, jak przygotować dom do sprzedaży i jak podnieść jego wartość.

Jak zwiększyć wartość domu?

  1. W pierwszej kolejności musisz naprawić wszystkie drobne usterki. Wymień uszczelki i zajmij się cieknącymi kranami. Jeśli to konieczne udrożnij rury. W łazience sprawdź stan techniczny kabiny prysznicowej. Wymień poszczególne elementy. Zwróć szczególną uwagę na słuchawkę prysznica. Zobacz też, czy okna w Twoim domu są prawidłowo uszczelnione. Powinieneś naoliwić drzwi oraz drzwiczki kuchennych szafek. Może zdarzyć się, że potrzebna będzie wymiana zawiasów.
  2. Posprzątaj dokładnie całe mieszkanie. Umyj okna, wnętrza szaf. Nie zapomnij o oświetleniu. Spraw, aby wszystko lśniło. Umyj tapicerki mebli, możesz oddać dywany do pralni. Jeżeli masz zniszczone dywany i wykładziny, lepiej jest je wyrzucić i pozostawić głód podłogi.
  3. Schowaj wszystkie osobiste przedmioty, w tym takie, które są związane z polityką i religią. Dzięki temu potencjalny kupujący będzie mógł się utożsamić z Twoim domem. Kiedy zobaczy on jednak Twoje osobiste rzeczy, zdjęcia i pamiątki z trudno mu będzie zidentyfikować się z nowym miejscem.
  4. Wyrzuć także wszystkie połamane i niesprawne przedmioty codziennego użytku. Być może jesteś do nich przyzwyczajony i nie dostrzegasz tego, jak bardzo są zniszczone. Spojrzyj na nie okiem nabywcy i zdecyduj, czy podnoszą one walory Twojego domu na sprzedaż. Jeżeli nie, musisz je usunąć z widoku.

Nie zapomnij o posesji i garażu.

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak zwiększyć wartość domu nie możesz zapominać o posesji i garażu. Usuń wszystkie śmieci z posesji, zeschłe, zeszłoroczne liście i inne graty. Bramę wjazdowa możesz pomalować lakierem w sprayu. Taki lakier szybko schnie i natychmiastowo poprawia wygląd bramy. Sprawdź też stan techniczny bramy garażowej. Zajrzyj też do samego garażu. W tym przypadku, podobnie jak wewnątrz domu, musisz dokładnie i starannie posprzątać. Sprawdź również, czy oświetlenie garażowe działa bez zarzutu.

Co jeszcze możesz zrobić?

Drogie naprawy zazwyczaj nie wchodzą w grę, dlatego szczerze poinformuj nabywcę, co w Twoim domu nie działa i jakie są ukryte usterki. Nie bój się być szczerym. Jeśli zataisz ważne informacje, kupujący może wycofać się ze sprzedaży. Ten czas jest określony przez prawo, więc nie wahaj się powiedzieć potencjalnym nabywcom, jakie wady ma Twój dom.

Zadbaj o przyjemny klimat.

Przed wizytą kupujących, wywietrz pomieszczenia, ustaw świeże kwiaty w wazonach i zadbaj o przyjemny zapach. Takie zabiegi wprowadzą nabywców w miły nastrój i być może uda Ci się sprzedać lokal po pierwszej wizycie zainteresowanych osób.

Author: avastudio.com.pl