Jak zawsze mieć miejsce parkingowe mieszkając w mieście?

Gdy mieszkamy w mieście, parking pod blokiem nie zawsze oferuje nam puste miejsce, którego potrzebujemy. Jest to kwestia drażniąca, ponieważ słusznie oczekujemy możliwości zaparkowania przy swoim miejscu zamieszkania. Na przepełnione parkingi są jednak pewne sposoby, dzięki którym można zyskać upragnioną przestrzeń.

Osiedla z wyznaczonymi miejscami parkingowymi

Gdy jesteśmy jeszcze na etapie wyboru miejsca zamieszkania, warto zwrócić uwagę na oferty mieszkań, wraz z wyznaczonym miejscem parkingowym. Korzystając z takiej oferty będziemy mieć pewność, że nasze miejsce nigdy nie będzie zajęte, ponieważ inne samochody mają wyznaczone swoje własne miejsca parkingowe. Wiąże się to oczywiście z wyższą ceną, jako że takie możliwości są zazwyczaj jedynie na nowszych osiedlach, w których mieszkania więcej kosztują. Jednak jeśli pieniądze nie rają roli, warto przeznaczyć ich trochę więcej i mieć zawsze wolne miejsce parkingowe.

Problem więcej niż jednego pojazdu

Zdarza się, że jakaś rodzina lub nawet pojedyncza osoba z bloku ma więcej niż jeden samochód. Wtedy możliwe jest, że wszystkie samochody nie zmieszczą się na wyznaczonym dla bloku parkingu. Warto w takiej sytuacji porozmawiać z sąsiadami i zapytać, czy nie mają możliwości parkowania nadprogramowych pojazdów w innym miejscu. Czasem okazuje się, że auta są przeznaczone na sprzedaż. Można wtedy zasugerować przeniesienie takiego pojazdu na teren komisu, który zajmie się jego sprzedażą. Grunt to spokojne podejście do sprawy. Sąsiedzi też są ludźmi i wiele są w stanie zrozumieć, zazwyczaj też wykazują inicjatywę jeśli chodzi o sąsiedzka pomoc, dlatego w takiej sprawie również należy stawiać na bezpośredniość i otwarcie porozmawiać o problemie z parkowaniem.

Osobista przestrzeń w mieście

Nieco kosztownym, ale bardzo wygodnym rozwiązaniem problemu z parkingiem, na którym samochody są zawsze zaparkowane na ścisk, jest rozważenie wynajęcia sobie garażu. Taki garaż to świetne rozwiązanie, ponieważ przy okazji nasze auto jest świetnie zabezpieczone nie tylko przed kradzieżą, ale i przez wszelkimi objawami wandalizmu. Problem może polegać jedynie na tym, że nie na każdym osiedlu są dostępne garaże na wynajem, dlatego wchodzi w grę również ewentualność parkowania w garażu przy innej ulicy niż nasz adres zamieszkania. Jeśli odległość nie przekracza krótkiego spaceru, warto taką opcję rozważyć. Jeśli jednak garaż znajdowałby się daleko, całe przedsięwzięcie mija się z celem. Jednak w przypadku, gdy to my mamy więcej niż jeden pojazd, garaż byłby świetnym rozwiązaniem na przechowywanie tam jednego z pojazdów.

 

Author: avastudio.com.pl