Dlaczego z pralki unosi się nieprzyjemny fetor?

Każdy, kto ma pralkę w dom u, a nie ma chyba obecnie osób, które nie posiadają tego typu urządzeń, wie, że czasami zdarza się, że z pralki unosi się, delikatnie mówiąc nieprzyjemny zapach. Bywamy zaskoczeni tym, że świeżo wyprana odzież po prostu cuchnie stęchlizną. Szukając przyczyny tego typu sytuacji, warto poznać miejsca w pralce, które są szczególnie narażone na czynniki takie jak zastój wody i kamień.

Smród z pralki może skutecznie uprzykrzyć życie, dlatego dowiedzmy się, co sprawia, że z urządzenia unosi się trudny do zniesienia fetor.

1.Zgromadzone złogi wody w rurach. Rury odpływowe muszą być dokładnie sprawdzone. Zdarza się, że jeśli przewody są usytuowane, w ten sposób, że tworzą się załamania i zgięcia, to woda zamiast odpływać, gromadzi się w zagłębieniach. Rury należy przepłukać oraz w miarę możliwości umyć wewnątrz. Poza tym, powinniśmy je zamontować w ten sposób, aby nie powstały żadne zgięcia.
2.Pleśń obecna w bębnie pralki. To złożony problem. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być zamykanie drzwiczek pralki tuż po zakończonym programie piorącym i wyjęciu odzieży. Powietrze nie dochodzi do bębna, co skutkuje zmniejszonym odparowywaniem wody i zaleganiem jej. Takie wilgotne środowisko sprzyja powstawaniu pleśni i grzybów. Aby skutecznie zlikwidować smród z pralki, spowodowany zapleśnieniem, należy ustawić urządzenie na maksymalną temperaturę, uprzednio wyjmując ubrania z bębna. Następnie po skończeniu programu piorącego, powinniśmy użyć specjalistycznego preparatu odgrzybiającego do pralek. Jeśli nie mamy takiego specyfiku pod ręką, przygotujmy samodzielnie miksturę z octu i sody oczyszczonej. Środek ten doskonale usunie także zalegający kamień.
3.Zapchany filtr i brudna szuflada na środki piorące. To jedna z najczęstszych przyczyn unoszącego się brzydkiego zapachu. Filtr trzeba wyjąć i umyć pod bieżącą wodą z dodatkiem detergentu, wyczyścić komorę oraz w razie potrzeby odkamienić poszczególne elementy. Szufladę i komorę szuflady myjemy także oraz podobnie, jak w przypadku filtrów, odkamieniamy według potrzeb.
Wszystkie powyższe czynności pomogą nam bezproblemowo korzystać z urządzenia i cieszyć się przyjemnym zapachem świeżo wypranej odzieży.

Author: avastudio.com.pl