Deska Tabulo – czy może zastąpić drewniane elementy aranżacji domu?

Drewno to ponadczasowy i modny budulec, po który projektanci sięgają chętnie zarówno podczas planowania elewacji, jak i wnętrza domu. Jednakże, w przeciwieństwie do cegły czy kamienia, jest ono materiałem dość podatnym na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Niezależnie od zastosowania zewnętrznego bądź wewnętrznego, należy pamiętać o regularnej konserwacji drewna, która przedłuży jego żywotność. Rozwiązaniem tego problemu może być wykorzystanie deski Kosbud Tabulo – imitacji drewna, która zachowa swe właściwości na długie lata.

Deska Kosbud Tabulo w elewacji domu

Drewniane elementy na zewnętrznej stronie budynków to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów w budownictwie mieszkaniowym. W zależności od zamysłu architekta, ich użycie może zostać ograniczone do minimalistycznych wstawek wokół okien bądź balkonów, mogą zdobić całe patio lub balkon, a nawet posłużyć jako element dekoracyjny w artystycznych stylizacjach, takich jak mur pruski. Należy jednak pamiętać, że zastosowanie prawdziwego drewna niesie ze sobą pewne konsekwencje.

Zagrożenia dla drewnianej elewacji

Naturalne drewno, zamontowane po zewnętrznej stronie domu, narażone jest na bardzo szerokie spektrum niekorzystnych czynników. Należą do niego m.in. opady atmosferyczne, nadmierna wilgotność, duże nasłonecznienie oraz wahania temperatur. Skutkiem ich szkodliwego wpływu może być próchnienie drewna oraz utrata swego pierwotnego koloru oraz warstwy zabezpieczającej. Co gorsza, zaniedbana elewacja z drewna staje się bardziej podatna na pożar.

Dlaczego warto wybrać deskę elewacyjną Tabulo?

Deska Tabulo łączy w sobie estetykę naturalnego drewna z zaletami materiałów syntetycznych. Jest niepalna i odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, stanowiąc bezpieczny i wygodny w konserwacji element wykończeniowy budynku. Wysoka elastyczność deski dekoracyjnej przekłada się na prostotę montażu – cały proces sprowadza się wówczas do zagruntowania elewacji, naklejenia deski Tabulo i pokrycie jej lakierem zabezpieczającym oraz bejcą akrylową.

Deska dekoracyjna Tabulo w aranżacji wnętrz

Deska Tabulo może stanowić eleganckie uzupełnienie dekoracji domu również od wewnątrz. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie dobrze w kuchni i łazience – pomieszczeniach nieustannie narażonych na wilgoć, która sprzyja rozwijaniu grzyba. Problem ten nie występuje w przypadku poprawnie zamontowanych desek dekoracyjnych Tabulo, których konserwacja sprowadza się jedynie do usuwania nagromadzonych zabrudzeń.
Deska Tabulo jest bardzo praktycznym dodatkiem do wielu stylów aranżacji wnętrz, takich jak skandynawski czy nowoczesny. Deski dekoracyjne są dostępne w czterech kolorach (mahoń, ciemny orzech, złoty dąb, perła Bałtyku), dzięki czemu bez trudu dopasujesz kolor deski Tabulo do swojego wykończenia domu.
Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach, wynikających z zakupu deski Kosbud Tabulo, przeczytaj artykuł: https://www.milabud.pl/blog/inspiracje-do-lazienki-deska-dekoracyjna-tabulo i zapoznaj się z informacjami technicznymi, wskazówkami na temat montażu i propozycjami poszczególnych aranżacji. Postaw na nowoczesne rozwiązania, które odmienią Twój dom na wiele nadchodzących lat!

Author: avastudio.com.pl