Czym wyczyścić bejcowane drewno – alkohole czy domowe triki?

Kiedy chcemy usunąć zabrudzenia i mocno wsiąknięte tłuste plamy z drewna zmywaczem chemicznym zdarza się, że na powierzchni mebla nie ma lakieru, politury lub wosku, a drewno jest wybarwione dosyć starą bejcą, wówczas najlepiej jest usunąć taką powłokę i nałożyć nową bejcę. Warto wtedy dokładnie wyszlifować mebel, ale w ten sposób, aby nie uszkodzić forniru. Starą powłokę można wyczyścić przy pomocy preparatu na bazie kwasu szczawiowego. Jeśli zaś chodzi o plamy powstałe niedawno, które nie zdążyły mocno wsiąknąć w drewno, wtedy możemy z powodzeniem zastosować różne preparaty specjalistyczne, jak i zrobić to, przy pomocy sprawdzonych i niezwykle skutecznych mikstur wykonanych na bazie kuchennych składników spożywczych. Sprawdź, jak się do tego zabrać, aby efekt był zadowalający, a meble prezentowały się schludnie i estetycznie!

Jak usunąć plamy z bejcowanego drewna?

Jeżeli chcemy usunąć plamy na bejcowanym drewnie, należy wiedzieć że na ostateczny efekt kolorystyczny oraz to czy usuniemy zabrudzenia czy też nie, ma wpływ gatunek oraz wiek drewna i jego własny kolor. Bardzo dobrą skuteczność w usuwaniu różnego rodzaju plam i zabrudzeń z bejcy mają środki chemiczne na bazie alkoholu, takie jak denaturat oraz rozpuszczalniki, które dostępne są w wielu sklepach budowlanych i większych marketach sieciowych. Zawsze przed nałożeniem takiego rozpuszczalnika należy sprawdzić czy będzie on odpowiedni do rodzaju drewna. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko, że podczas czyszczenia dojdzie do trwałych uszkodzeń, które ciężko będzie naprawić.

Usuwanie zabrudzeń z bejcowanego drewna – wypróbuj skuteczne i sprawdzone domowe sposoby!

Każdy z nas ma w swojej kuchni produkty, które posłużą nie tylko do gotowania i przyrządzania potraw! Kiedy zmieszasz oliwę z oliwek dom -owym alkoholem i nasączysz nim miękką ściereczkę z mikrofibry lub bawełny, a następnie przetrzesz bejcowane drewniane meble gorącym dnem, to wówczas usuniesz nawet bardzo uporczywe zabrudzenia! Podobny, doskonały efekt możesz uzyskać, jeśli wymieszasz oliwę z oliwek ze zwykłą solą kuchenną. Przygotuj wówczas pastę i po jej wykonaniu nałóż na bejcę. Pozostaw na drewnie i odczekaj kilka minut. Po upływie tego czasu przy pomocy czystej szmatki trzeba przetrzeć bejcowane drewno w tym miejscu, gdzie znajduje się pasta. Dobrym pomysłem jest również czyszczenie bejcowanego drewna przy pomocy płynu do naczyń – pamiętaj jednak, że w tym przypadku efekt nie zawsze będzie zadowalający i często trzeba będzie użyć silniejszych detergentów lub rozpuszczalników na bazie alkoholu.

Author: avastudio.com.pl