Jak w szybki sposób odświeżyć mieszkanie?

Po pewnym czasie użytkowania, mieszkanie potrafi się znudzić. W szczególności chodzi o jego wystrój, który z czasem robi się bardziej pospolity. Mieszkańcy na co dzień często nawet nie zwracają uwagi na wygląd swojego mieszkania. Jednak czasem nachodzi nas chwila refleksji. I wtedy zastanawiamy się, w jaki sposób można szybko zmienić oblicze naszego wnętrza. Na szczęście jest na to klika prostych sposobów.

Po pierwsze ściany

Najlepszym sposobem na całkowitą odmianę wnętrza, przy którym nie będzie potrzebny całościowy remont, jest pomalowanie ścian. Jeśli dotychczas tkwiliśmy w odcieniach beżu, bardzo dobrą odmianą będzie dobór barw żywych w połączeniu z przygaszonymi. Warto postawić na szarość, z jedną ścianą w ekstrawaganckim, intensywnym odcieniu. Może to być głęboka butelkowa zieleń, intensywna rubinowa czerwień, czy też bezkresny kobalt. Tak żywe barwy całkowicie odmienią wnętrze, które automatycznie przestanie być nudne i nabierze atrakcyjności. Można również postawić na jakąś strukturę na ścianie. Tak zwany baranek prezentuje się atrakcyjnie i nietypowo. Ostatnio na popularności zyskuje pokrycie jednej ze ścian żywym, niezamalowanym betonem, co daje bardzo nowoczesny i ekstrawagancki efekt.

Po drugie dodatki

Gdy zmienimy już kolory ścian, nadchodzi czas na wymianę wszelkich dodatków. Czy to koce, kolorystyka obrazów, czy wszelkie inne ozdoby – dobrze by było wymienić wszystko. Nowoczesne aranżacje sugerują co prawda minimalizm i ograniczenie liczby dodatków, jednak jeśli je lubimy, śmiało możemy pobawić się barwami i kształtami. Czy wybierzemy styl marynistyczny, czy skandynawski, wszelkie pomysłowe nasze własne aranżacje spotkają się z entuzjazmem naszych gości. Ciekawym pomysłem na dekorację wnętrza łazienki mogą być fototapety. Ogromna rafa koralowa, fale oceanu, czy egzotyczne rybki – wszystko to może sprawić, że klimat naszej łazienki będzie niepowtarzalny i niezapomniany.

Po trzecie rośliny

Wiele dobrego mogą uczynić w naszym wnętrzu roślinne aranżacje. Ożywią one każde mieszkanie i automatycznie sprawią, że będzie ono bardziej przytulne. Żaden remont nie doda takiego klimatu naszemu domowi, jak bujny gąszcz zielonych i kwitnących roślin. Dodatkowo taki naturalistyczny element w mieszkaniu pozytywnie wpływa na ludzki nastrój oraz psychikę. Obserwowanie roślin działa na nas wyciszająco i relaksująco, jak najbardziej warto zatem zaopatrzyć się w takich zielonych terapeutów, chociażby ze względu na same korzyści zdrowotne.

 

Author: avastudio.com.pl