Tani i szybki w budowie dom parterowy – prosty przepis na udaną inwestycję.

W poszukiwaniu projektu domu, który będzie łatwy w realizacji i oszczędny, warto przyjrzeć się uważniej projektowi Dom przy Bukowej 14. Jest to kompaktowy bungalow, który gwarantuje oszczędności, zarówno podczas budowy, jak i w trakcie użytkowania. Sprawdźmy, co konkretnie ma do zaoferowania swoim przyszłym mieszkańcom ten projekt.

Dom przy Bukowej 14

Dom przy Bukowej 14

Nowoczesny, komfortowy, przytulny – wszystkie cechy idealnego domu.

Coraz częściej inwestorzy wybierają gotowe projekty domów o niewielkiej powierzchni użytkowej, aby szybko i bezproblemowo zamieszkać w nowym miejscu. Dom przy Bukowej 14, mimo swojej niewielkiej powierzchni wynoszącej 85 m², oferuje przestronny salon otwarty na kuchnię, trzy wygodne sypialnie oraz dużą łazienkę wyposażoną zarówno w wannę, jak i kabinę prysznicową. Dodatkowo zaprojektowano tu również niewielką toaletę, która podnosi komfort użytkowania budynku. Cała dostępna przestrzeń została wykorzystana w ergonomiczny sposób, zapewniając dobrą komunikację oraz wygodę wszystkim mieszkańcom.
Wygląd zewnętrzny tego kompaktowego bungalowa nawiązuje do stylu skandynawskiego, z białymi elewacjami, czarną dachówką, drewnianymi ozdobami elewacyjnymi i stolarką okienną w kolorystyce antracyt.
Wnętrze Bukowej 14 zostało podzielone na część dzienną i komfortową strefę odpoczynku. Przestronny livingroom to otwarta kuchnia i salon z klimatycznym kominkiem. To tu toczy się głównie życie domowników. Tu spotykamy się wszyscy razem, podejmujemy gości, urządzamy rodzinne przyjęcia. Kuchnia to wygodne miejsce pracy i realizacji kulinarnych pasji. Jest ustawna i doskonale doświetlona dzięki dużemu oknu. To miejsce na pół autonomiczne, częściowo oddzielone od jadalni nowoczesną ladą.
W części nocnej znajdują się trzy wygodne sypialnie, z wystarczającą ilością miejsca na biurka, szafy i wygodne łóżka. Projekt uwzględnia także pomieszczenia dodatkowe, takie jak kotłownia, która może pełnić rolę pralni, lub magazynu na sprzęty ogrodowe. Całe wejście do domu jest zadaszone, co zwiększa komfort użytkowania budynku.

Dom przy Bukowej 14 – rzut parteru

Dom przy Bukowej 14 – rzut parteru

Prosty w wykonaniu, tani w budowie, oszczędny w użytkowaniu – projekt, który nie zrujnuje Twojego budżetu.

 

Co sprawia, że niektóre projekty domów są tanie w budowie, a inne pochłaniają majątek w trakcie realizacji? Jest kilka czynników, które są kluczowe i wpływają na koszty budowy w znaczny sposób. W tym przypadku regularna bryła, symetryczny dwuspadowy dach i zoptymalizowana konstrukcja sprawiają, że Bukowa 14 jest ekonomiczny i prosty w budowie. Prosta forma domu i niewielka powierzchnia zabudowy ułatwiają realizację, szczególnie jeśli chodzi o fundamenty i dach. Projekt posiada zaledwie jedną ścianę nośną wewnętrzną oraz posiada minimalną ilość kominów. Dwa kominy obsługują kocioł grzewczy oraz kominek, a lekki komin wentylacyjny odpowiada za cyrkulację powietrza w łazience i toalecie. To rozwiązanie przekłada się na znaczące oszczędności w całościowym budżecie inwestycji.
Dom poza uproszczoną i ekonomiczną konstrukcją posiada duży potencjał do rozbudowy. Zastosowany w projekcie strop żelbetowy pozwala na ewentualną adaptację poddasza na cele mieszkalne, co daje dodatkowe około 50 m² przestrzeni. Ponadto, ze względu na kompaktowe rozmiary dom jest odpowiedni do realizacji na małych działkach, co jeszcze bardziej zmniejsza całościowe koszty inwestycji.
Parterowy projekt
Domu przy Bukowej 14 uwzględnia różne opcje ogrzewania, w tym gazowe, pompę ciepła oraz paliwem stałym. Dodatkowo, zawiera energooszczędne rozwiązania, takie jak instalacja solarna i wentylacja mechaniczna z rekuperacją, co pozwala na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem i ciepłą wodą.

Dom przy Bukowej 14

Dom przy Bukowej 14

Projekty małych domów parterowych, do których należy Bukowa 14, oferują wysoki potencjał inwestycyjny przy ograniczonych kosztach. Za cenę przeciętnego mieszkania w dużym apartamentowcu można wybudować ten elegancki dom, który zapewni zdecydowanie większe poczucie swobody i komfortu. Wybierając projekty domów tego typu stawiamy na szybką i sprawną realizację inwestycji, bez popadania w dodatkowe koszty i nieprzewidziane sytuacje. Prosty projekt domu, prosta droga do szybkiego zamieszkania u siebie.
Dom przy Bukowej 14 można znaleźć w ofercie autorskiej pracowni projektowej GALERIADOMOW.PL.

Author: avastudio.com.pl