Narożnik w pokoju nastolatka

Młodzież to bardzo wymagająca grupa odbiorców, jeśli chodzi o umeblowanie ich pokoi. Bardzo często preferencje nastolatków dotyczące mebli wypoczynkowych oraz mebli do przechowywania są bardzo rozbieżne z preferencjami ich rodziców. Czy można pogodzić te z pozoru dwa różne światy wybierając idealne meble do wypoczynku?

Czy narożnik w pokoju nastolatka będzie dobrym wyborem?

Jeżeli zastanawiasz się pomiędzy wyborem rozkładane sofy lub tapczanu do pokoju nastolatka, to pomyśl o tym by wstawić tam narożnik, jeżeli tylko pomieszczenie na to pozwala. Odpowiednio dopasowany narożnik praw- lub lewostronny, choćby tylko niewielkich rozmiarów, będzie miał bardzo wszechstronne zastosowanie. W ciągu dnia będzie efektowną kanapą, na której można umieścić na przykład dekoracyjne poduszki i dzięki temu w pokoju nastolatek będzie mógł bez trudu gościć swoich znajomych, a także wypoczywać. Nocą natomiast w bardzo łatwy sposób można zmienić narożnik w wygodne łóżko do spania z porządnym materacem. Pojemnik na pościel umieszczony wewnątrz pomoże utrzymać porządek w całym pokoju.

Jaki styl narożnika wybrać?

Dostępne obecnie w dobrych sklepach meblowych wysokiej jakości narożniki dają możliwość naprawdę szerokiego zastosowania w rozmaitych stylach wnętrz. Z pewnością bez trudu uda się znaleźć współczesny kolorowy narożnik w stylu nowoczesnym, który będzie bardzo dobrze pasował do reszty wystroju wnętrza w pokoju nastolatka. Dobrze jest pomyśleć o meblu uniwersalnym w stonowanym kolorze, z wysokiej jakości tapicerką. Nastolatek, który już wkrótce będzie dorosły, być może opuści rodzinne gniazdo, ale jeszcze jako dorosła osoba chętnie będzie do niego wracał i w takiej sytuacji nie będzie potrzeby zamiany jego łóżka na większe, ponieważ taki narożnik z pewnością spełni też oczekiwania dorosłej osoby.

Na szczęście obecnie nie ma większego problemu ze znalezieniem narożnika obitego taką tkaniną, która będzie pasowała zarówno nastolatkowi jak i jego rodzicom. Wybór tkanin, wzorów i kolorów jest dziś naprawdę ogromny.

Kategoria: architektura, dom

Author: avastudio.com.pl