Świece i olejki zapachowe

Kiedy zajmujemy się porządkami w domu, nie możemy zapominać o zapachu. Wysprzątane mieszkanie, w którym przyjemnie i świeżo pachnie, zaprasza do odpoczynku i relaksu. Świece zapachowe są niezastąpione, gdy mamy ochotę po wypucowaniu pomieszczeń, wypocząć.
Różnego rodzaju kadzidła lub świece zapachowe wprowadzają, dzięki zapachom, odpowiedni nastrój. Aromat jabłek i cynamonu będzie kojarzył się ze świętami, natomiast kadzidła pachnące truskawkami czy melonem przywodzą na myśl lato.
Na romantyczny wieczór lub po całonocnej imprezie w mieszkaniu, przydadzą się olejki zapachowe. Możemy skropić też nimi wnętrza szaf, gdzie przechowujemy obuwie. Dodatkowo olejki zapachowe odstraszają mole lub inne insekty, których nie chcemy w domu.

 
Świece zapachowe musimy ustawić w specjalnym naczyniu. Większość tych produktów posiada naczynie, więc kiedy dokonujemy zakupu nie musimy się o nie troszczyć. Kadzidła ustawiamy również w specjalnym pojemniku, który posiada podstawkę. Jest ona konieczna, gdyż popiół z kadzidła może zabrudzić blat stołu.
Jeśli wyznajemy nurt naturalizmu lub stawiamy na ekologię, wybierzmy naturalne świece zapachowe lub olejki zapachowe. Są one pozbawione szkodliwych dla zdrowia substancji. Ich skład opiera się na całkowicie naturalnych składnikach.

 
Jeśli lubimy podróże, możemy przywieźć olejki zapachowe z zagranicy. Często mają one niesamowite zapachy, które przypomną nam o wspaniałych wakacjach w odległych zakątkach.
Nigdy nie zostawiajmy kadzidła bez nadzoru, gdy mamy małe dzieci. Także świece zapachowe powinny być ustawiane z dala od maluchów. Żywiołowość dzieci może doprowadzić do pożaru. Olejki zapachowe o smakowitych kolorach i aromatach, także muszą znaleźć się poza zasięgiem dzieci.
Bez wątpienia, przyjemny zapach w domu zaprasza do przebywania w nim jak najczęściej i umila jesienne wieczory. Dlatego warto mieć te produkty w domu, aby od czasu do czasu się zrelaksować.

 

Author: avastudio.com.pl